неділя, 8 грудня 2024 р.

 

Інформація для учнів

ВСЕУКРАЇНСЬКА КАМПАНІЯ ПРОТИ КІБЕРБУЛІНГУ DOCUDAYS UA

У межах всеукраїнської кампанії проти кібербулінгу, за сприяння МОН, було проведено DOCU/ТИЖДЕНЬ проти булінгу для учнів 5–7 та 8–11 класів. Загалом в проєкті взяли участь 81 000 учнів, 1609 вчителів і 320 шкіл.

Всеукраїнська кампанія проти кібербулінгу створила відео "Mr. Nox" і буклет для батьків і дітеи?, якии? пояснює, як розпізнати кібербулінг і куди звертатися дітям і батькам дітей, які опинились у ситуації кібербулінгу. 

Docudays UA дає можливість створити кіноклуб на базі закладу освіти. Кіноклуб дасть змогу отримати доступ, зокрема, і до фільмів із теми цькувань, як-от "Булер". Зареєструвати кіноклуб у закладі освіти можна за посиланням.

Відео (Матеріали до обговорення)

Кібербулінг. Як я перестала бути жертвою

Як я став кіберсупергероєм

ПРОЄКТ ГО МІНЗМІН «ПРИВАТНІСТЬ ДІТЕЙ В ІНТЕРНЕТІ»

Сфера діяльності громадської організації "МІНЗМІН" – громадянська освіта протягом життя. "МІНЗМІН" реалізує освітні проєкти в сфері громадянської освіти для дітей і дорослих, поширює ідею громадянської освіти протягом життя, вивчає досвід інших країн та суспільну думку щодо громадянської освіти.

МІНЗМІН наближає людей до змін, а зміни до людей, з одного боку, роблячи актуальні зміни в ключових сферах суспільства зрозумілими та доступними для цільових груп шляхом просвітницької діяльності та розробки креативних ігрових або цифрових продуктів.

У 2020-2021 роках пріоритетним напрямком роботи організації є безпека дітей та дорослих в Інтернеті та цифрові права.

Команда "МІНЗМІН" успішно реалізувала 6 освітніх проєктів, що сукупно охопили понад 50 тисяч дітей та близько 8000 вчителів та батьків з 24 областей України.

Уроки для школярів «Моя приватність» 

Це урок для учнів 1-4 класу, щоб навчити дітей розпізнавати приватну інформацію в Інтернеті, урок для учнів 5-8 класу про ризики після розголошення персональної інформації та наслідки публікації фотографій та персональної інформації в соцмережах, а також урок для учнів 9-11 класу про те, де можна залишати приватну інформацію у соцмережах.

Онлайн-курс для батьків «Приватність дітей в Інтернеті»

Це серія відео-блогів на теми, про які треба знати батькам, щоб подбати про дотримання права дитини на приватність. Хто збирає дані дітей в Інтернеті та як їх використовує? Як убезпечити дітей від шахраїв і забезпечити їхню приватність в соціальних мережах? Курс створений за фінансової підтримкипідримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety.

Інформація для батьків



Як допомогти дитині перебороти страх?

Кожна дитина чогось боїться: собаки, води, не хоче спати без світла у своїй кімнаті. Її можуть тривожити різні «побутові звуки». Такі реакції нормальні. Якщо дитина здорова, більшість з цих страхів із часом минають. Слід зрозуміти, що страх, тривога, переляк – невід’ємний етап розвитку кожної людини. Страх має велике значення для нашого існування – це оборонний рефлекс людини. Тривога і страх різні емоційні стани. Страх – реакція мозку на реальну загрозу, а тривога виникає тоді, коли людина уявляє собі якусь загрозу. Дитина або відтворює реальні небезпечні ситуації, які вже дослідила, або створює власний світ тривог – він багатий на стільки, наскільки багата дитяча уява. Батькам треба поважати і розуміти страхи дітей, допомагати їм уникати контакту з чинниками, що провокують страхи. У жодному випадку не слід сміятися з дітей, називати їх боягузами. Потрібно вчити дітей долати тривогу і страхи.

Як подолати дитячі страхи?

Візуалізація. Визначити свій страх – означає зробити перший крок до його подолання. Намалювати-пройти півдороги. Малюючи, дитина вивільняє власний страх, конкретизує його, переносить у матеріальний світ. Намалюйте свій колишній страх. Так ви, по-перше, покажете, що боятися можуть усі, і в цьому немає нічого ганебного; по-друге, своїм прикладом дасте малюку зрозуміти, що страх можна перемогти. Потім запропонуйте дитині намалювати що-небудь, чого вона боялася, «коли була маленькою». Після цього можна перейти до нинішніх страхів. І тепер, коли в середині малюка більше не живе страх, ним можна маніпулювати: десь розмістити, щоб він більше не вибрався. Наприклад, домалювати навколо чудовиська клітку або трьохлітрову банку, чи ізолювати інакше, так як запропонує дитина. Коли страх буде замкнено, з ним можна вчинити по різному:

– знищити аркуш із зображенням, а значить-знищити і сам страх;

– зробити страх доброзичливішим. Розповісти, що чудовисько нещасне, тому в нього такий страшний вигляд. Можна згадати вигляд самого малюка, коли він плакав: з червоним носом і з червоними очима;

– поміркуйте разом із дитиною, чим страх може бути засмучений. Придумайте разом, що могло б порадувати страх, наприклад, домалювати йому торт, повітряні кульки або причепити бантик.

Трансформація. «Найкраща зброя проти страху – сміх». Спробувати цей спосіб для боротьбі з дитячими страхами можете і ви. Щоб подолати власний страх, треба попросити дитину уявити в комічному вигляді те, чого вона боїться. Наприклад, одягти монстра у смішний одяг, поставити на ролики або розмалювати його в яскраві, радісні кольори. Перетворіть це у гру, заохочуючи фантазію малюка і підтримуючи його гарним настроєм.

Ще один варіант можливої трансформації ситуації – показати її хорошу сторону. Так темрява, якої дуже часто бояться діти, наповнена зірками і добрими, казковими чарами. Це – найкращий час для гри у схованки та перегляду діафільмів.

Поступове зближення. Буває й так, що лише одна згадка про причину страху викликає у дитині паніку. Це трапляється тоді, коли малюк пережив травматичну ситуацію. Аби допомогти дитині подолати подібні страхи, спочатку слід логічно пояснити подію і розповісти, що треба робити, щоб знову не потрапити в таку ситуацію.

Починати слід з предметів, побічно пов’язаних із страхом. Так, дитині, яка постраждала від укусу собаки, можна показати мультик, тематично пов’язаний із цією твариною. Наприклад «Рукавичка», «Котик Гав», або «Бобік у гостях в Барбоса». Потім подарувати м’яку іграшку, а після того, якщо є можливість, і цуценя. Доглядаючи за маленькою, майже безпорадною істотою, дитина не тільки подолає свій страх перед собаками, але й отримає друга і захисника.

Пам’ятайте, що на боротьбу зі страхом може піти від кількох хвилин до кількох тижнів або навіть місяців.


На час війни компанія uchim.online зробила курси читання та малювання безкоштовнимиФото без опису

Курс "Вчимо читати" - це 15 занять, які навчать вашу дитину читати, навіть, якщо до цього вона не знала літер. Долучитися до навчання можна за посиланням: https://uchim.online/chitanniaua. До речі, завдяки курсу читати навчилися вже понад 20 тис дітей.

А щоб відволікти дитину від навколишньої ситуації, долучайтеся до курсу малювання: https://uchim.online/rysulaua.

 

Iнструменти для органiзацiї дистанцiйного навчання

Заклад органiзував онлайн навчання за допомогою Google Classroom - безкоштовна платформа для органiзацiї роботи з групами. Досить мати поштову скриньку на Google.

Для органiзацiї онлайн-зустрiчей використовується сервiс Zoom. Zoom – це сервiс для проведення онлайн-конференцiй, тренiнгiв та вебiнарiв. Zoom - це iнструмент для вiдеоконференцiй, який надає викладачам та учням спосiб синхронної зустрiчi в Iнтернетi через персональний ПК / ноутбук чи мобiльний телефон iз використанням вiдео та без нього.


 

Правила безпеки пiд час дистанцiйного навчання в умовах вiйни

Патрульна полiцiя iнформує про правила безпеки пiд час дистанцiйного навчання в умовах вiйни:

  • важливо правильно реагувати на сигнали повiтряної тривоги: обов'язково йти до укриття чи переходити у безпечне мiсце вашого помешкання;
  • нагадуємо телефони спецслужб — 101, 102 та 103;
  • домовтеся з дитиною, аби вона тримала телефон поруч i вчасно вiдповiдала на вашi дзвiнки;
  • за можливостi залиште заряджений павербанк на випадок, якщо вдома зникне свiтло;
  • покажiть дитинi, як правильно користуватися електричними та газовими приладами вдома у разi, якщо це необхiдно за вашої вiдсутностi;
  • нагадайте про те, що в жодному разi не можна вiдчиняти дверi незнайомим людям;
  • нагадайте правила безпечного спiлкування в iнтернетi: не повiдомляти жодної особистої iнформацiї (мiсце проживання, телефон, прiзвище, мiсце роботи батькiв тощо), не висилати особистих фото незнайомцям;
  • домовтеся зi своїм сином чи донькою про те, що вони обов'язково повiдомлять вас про випадки цькування в мережi, образливi дописи чи надсилання iнформацiї, яка змушує почуватися некомфортно;
  • встановiть з дитиною графiк i час користування iнтернетом i визначте соцмережi та їхнiй контент, який буде безпечний для неї;
  • також акцентуйте на тому, що пiд час дистанцiйних занять правила чемної поведiнки та дисциплiну нiхто не скасовував.

Примiрний алгоритм дiй населення за сигналами оповiщення цивiльного захисту "Увага всiм" та "Повiтряна тривога"

Державна служба України з надзвичайних ситуацiй з метою пiдвищення рiвня обiзнаностi населення щодо правил поведiнки в умовах надзвичайних ситуацiй воєнного характеру розробила примiрний алгоритм дiй населення за сигналами оповiщення цивiльного захисту "Увага всiм" та "Повiтряна тривога".

Крiм того, ДСНС проведено роботу з розроблення iншої актуальної iнформацiї, що може бути використана населенням пiд час вiйни:

УВАГА!

Правила виживання пiд обстрiлом з "Града"

Як вижити якщо в мiстi йде стрiлянина

Як вижити при ядерному вибуху

Навчаємось мiннiй безпецi